HAJDUK – SLAVEN BELUPO LIVE

Doista je teško pisati o ovome, ali pokušati ću. hajduk igra u istom sastavu kao u prošlom kolu, osim što Nižića mijenja Terziev. Suci su dobro poznati, tribine su prazne.

3′ Početno ispitivanje snaga. Sunce je granulo. Teren savršen za igru. Utakmica za sad prava prvenstvena.

Imam sreće što iza mene sjede Waldorf i Statler, dvojica kolega koje stvarno cijenim, pa je pala i prva batuda na utakmici. Poljud je danas pun kao Maksimir.

7′ Kad se igra bez uobičajene kulise, čovjek je prisiljen koncentrirati se na događaje na terenu. Dosadno je…

11′ Carillo je ljut i viče. Ne razumijem ga.

16′ Žao mi je što nisam na istoku, na svom mjestu. Bar bih hvatao boju na suncu.

18′ Reklama za Slobodnu Dalmaciju je zamijenila reklamu za Zlatan Otok pod istokom.

28′ Gosti izgledaju manje loše od domaćih.

29′ DOGAĐAJ NA POLJUDU! Žuti karton za Božu Musu. Bašić je pucao bezopasno s 20-ak metara.

32′ Iz polusna me trznuo pokušaj Ercega iz voleja nakon lijepe akcije Vlašića i Kvesića. Šteta, bio bi lijep gol.

39′ Istok ne zviždi, a meni dođe. Pojedinci se ne trude.

45′ Prva etapa mučenja gotova. Predlažem da se slijedeća sjednica IO HNS-a održi bez članova IO. To bi imalo više smisla od ovog.

• crtica u poluvremenu: Kako nagovoriti ljude da gledaju drugo poluvrijeme i da ostanu uz ovaj nenadmašno besmisleni live prijenos? Jednom jednostavnom rečenicom: ne može igra biti gora nego je bila u prvom. Nadam se…

46′ Promjena na reklami. Sad je Apfel.

48′ Izašao je jedan u crnom ušao je neki drugi.

51′ Recimo da je Hajduk malo živnuo. Dva šuta, dva kornera. Bezveze, ali i noga u guzicu je korak napred.

55′ Dovodim se u opasnost da gadno pogriješim, ali za sad mi Terziev izgleda sigurnije od Nižića i Ćosića.

56′ Saidu nije drago što je izašao i to je pokazao šutirajući bočicu s vodom. Nije ni meni drago, ali mi je drago da je ušao Ohandza.

59′ Hamza umjesto Bašića. Ja bih vadio kapetana, ali ja sam navijač, a ne trener.

64′ Zabilješka u mojem notesu kaže da je ovo već 152. dan kako nisam zapalio cigaretu. Ako izdržim još ovih pola sata, smatrati ću to pobjedom upornosti i snage volje. Ogromnom pobjedom.

66′ Jesam li rekao da mi je drago da je ušao? Brzi vlak za Perković krenuo je s istočnog perona. Bravo, Frane! 1-0, napokon.

72′ Grčka tragedija se nastavlja. Nisam do sad ni primjetio da igra. Slavlje gostiju zvuči kao da su pred osvajanjem titule. Ivanovski iz penala za 1-1.

83′ Jandrek umjesto Savvasa. Moglo je to i ranije.

88′ Igrači s klupe najbolji. To nikad nije dobro.

89′ Sudac iritira nazočne suđenjem. Mene iritira samom svojom pojavom.

90’+3 Tužan sam. Beskrajno sam tužan. Kad bi oni samo znali koliko nama to znači. Čak i ova glupa utakmica protiv nekog bezveznog Slavena, čak i ovako besmislena utakmica bez publike. Kad bi oni samo znali da nama ovo pokvari čitav vikend….