HAJDUK – CIBALIA LIVE

U najavi utakmice trener Carillo je najavio provjetravanje u svlačionici. Napravio je neke poteze za koje navijači vjerojatno smatraju da su zakasnili, ali kao što imam običaj napisati, zato postoje treneri i navijači.

Navijači da grintaju, treneri da odlučuju.

Današnja utakmica odigrati će se bez publike, nadam se po posljednji put.

Imam običaj za Nadu napisati da je olinjala prijateljica noći koja uvijek naplati, a u slučaju navijača Hajduka rijetko isporuči uslugu, ali što nam još osim nje uopće preostaje?

Do početka utakmice očekujem broj za sada prodanih pretplata za utakmice bez publike.

Baš me zanima hoće li više ljudi kupiti ulaznicu za ovu utakmicu, ili za zagrebački gradski derbi…

Bilo srce pretplata

Do tada, i do početka našeg live prijenosa, informacije o tome kako postati pretplatnik za utakmice pod zabranom, više informacija možete pronaći na linku ovdje.

Stigao je i zapisnik. U odnosu na utakmicu protiv Slavena, trener je promijenio lijevu stranu obrane i prvog napadača. Umjesto Kvesića, Ćosića i Saida, unutra su Memolla, Nižić i Ohandza.

cibalia zapisnik

Sude braća iz Čakovca. Imam osjećaj da, kad bi HNS delegirao suce iz svih krajeva EU, da bi na Poljudu redovito sudili suci s juga Portugala, sjevera Norveške, ili barem Estonije.

1′ Malo mi je žao Mladena Bartolovića. Imao je prigodu dobiti aplauz Poljuda, ali sudbina je odredila drugačije.

8′ Hajduk izgleda življe nego na zadnjoj utakmici. Ne znam je li do protivnika ili do toga što je ovaj put cijeli teren u hladu od početka.

12′ Erceg i Ohandza lijepo kombiniraju, Vlašić neometan s desetak metara puca ravno u vratara. Možda danas i budem imao o čemu pisati.

17′ Vlašić je rastrčan i traži loptu, nešto što bi ga trener morao natjerati da radi bez prestanka.

20′ Pokušaj Tudora koji je neodoljivo podsjetio na onu tv reklamu “dobra, dobra!”

22′ Igrači vinkovačkog kluba igraju oštro, već su dva žuta kartona na njihovom kontu.

23′ Terzieva je, kažu, svojedobno Christiano Ronaldo nokautirao loptom, pa mu kasnije poklonio dres. Možda i Matej Karačić ostavi svoju dvojku poslije utakmice bugarskom stoperu kad ga je već pogodio?

32′ Ohandza je pobjegao u svom stilu, ali nakon 30 metara sprinta s loptom nije bilo snage za udarac. U međuvremenu vas nisam htio opterećivati promjenama reklama pod istokom.

35′ Sudac je oprostio Rubiću drugi žuti karton.

36′ Iz istog slobodnog udarca Bašić gađa odlično, ali golman brani. Nakon kornera, Nižić ima šansu pogoditi glavom, ali promašuje. Hajduk je opet živnuo.

41′ Vlašić je pucao lijepo sa dvadesetak metara. Lijepo ali nekorisno u situaciji kad ima trojicu suigrača pored sebe.

44′ Savvas je imao solidnu šansu, ali tehnička izvedba (da budem fin) je zakazala.

Poluvrijeme koje je ipak razočaralo, 0-0.

Gledanje Hajduka u većini utakmica podsjeća na gledanje niskobudžetnog soft pornića. Gleda čovjek, izgleda kao da će se nešto dogoditi, ali prave akcije ni za lijek.

Ono što se i pokaže na koncu razgoliti nekvalitetu u momčadi, jer čak i kad se nešto dogodi, pa se spoje dva ili tri dodavanja, onaj treći ili četvrti igrač ne utrči u prazan prostor, ili utrči u krivi koridor i upropasti šansu.

Tužno je vidjeti momčad koja za početak ne stoji dobro na terenu. Natruhe truda danas postoje, za razliku od prethodne utakmice, ali daleko je to od bilo čega što bi moglo zadovoljiti navijače, makar oni bili samo pred tv prijemnicima i monitorima svojih računala.

50′ Hajdukov vezni red je bez ideje.

55′ Vraćamo se u rutinu ovih prienosa uživo. Upaljeni su reflektori. Svijetli reklama HNTV-a.

60′ Vlašić više nije rastrčan i ne traži igru. Savvas i Jefferson su potpuno besposleni, pošto gosti ni ne pokušavaju napasti. Trener vadi Bašića i na teren šalje Futacsa.

62′ Ne znam kome upisati ovaj gol, ali ulaskom Futacsa povećala se agresivnost u napadu i to je odmah rezultiralo golom. Na silu i bez ideje, ali se broji: 1-0. Recimo da ga je dao Jefferson.

65′ Ohandza je dobio žuti karton zbog driblinga. Samo u HNL-u. Brilijantna odluka perspektivnog suca Križarića. U normalnoj zemlji, ne bi sudio ni pikado, a nogomet bi smio gledati samo na televiziji.

70′ U svojoj karijeri sam se bavio svačim, pa tako i vodio malonogometne momčadi. U splitskoj ligi postojao je sudac za kojeg su svi znali da sudi aut ili faul za one koji glasnije ili brže viču, pa smo u svlačionici uvijek dvojicu ili trojicu igrača zadužili za glasno vikanje. Ovaj sudac sudi po istom principu.

76′ Kožulj umjesto Ercega. Ponavljam se, ali neke stvari treba ponavljati. Da nam je deset Ercega, gdje bi nam bio kraj. Količina, a još više intezitet njegove trke je primjer za sve igrače. Lijepo je vidjeti Kožulja na terenu nakon dugo vremena.

79′ Križarić je lijevom beku gostiju Petru Rubiću oprostio i treći žuti karton. Blagdansko raspoloženje ili neznanje? Bez da čekam Oko Sokolovo, dajem svoj sud; ovaj sudac nema pojma. Već sam to napisao, kažete? Sve mi se čini da će biti još prigoda da to napišem.

85′ Kožulj iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca koristi loše postavljen živi zid gostiju. Golman gostiju Matković griješi dvostruko i kasni na loptu. 2-0

87′ Gosti su se raspali. Vlašić lijepo pogađa glavom. 3-0.

90′ Futacs je imao dvije lijepe prigode za unakaziti goste, ali iako je u oba slučaja lijepo pucao, jednom je udarac očišćen sa same crte, dok je u drugom slučaju lijep volej prohujao pored gola. Za napadača nije dobro da promašuje, ali ostaje nada da će svoje šanse iskoristiti u slijedećem kolu.

A sad – svi u Zagreb! Ne sad, nego za tjedan dana, ali razumijete što je pjesnik htio reći.