Sretna nova godina!

Lani nam je godina počela jedan dan kasnije, pa sam tim povodom, između ostalog, napisao i sljedeće:

“…Međutim, dok se mi izvlačimo iz mulja, oko nas je živo blato, puno nekih čudnih likova koji usput lupaju po nama letvama.

Mulj nam je sad negdje iznad koljena i nema teoretske šanse da potrči naš klub onako kako bismo mi htjeli, ne još, ali činjenica je da bez isušivanja živog blata koje nas okružje i uklanjanja tih čudnih likova neće ni imati gdje potrčati.

Ja se samo nadam da će za početak prestati lupati letvama po starcu koji se izvlači iz tog mulja, nadam se da će ga pustiti na miru.“

Gdje smo godinu dana kasnije? Na početku nove sezone, na početku nove godine? Je li se išta od tog mulja isušilo? Nimalo. Samo je zgusnut, a ma koliko nas pr-ovskim spinovima pokušali uvjeriti da stvari idu na bolje, apsolutno ništa se nije maklo s mjesta.

Isti suci sude, isti ljudi vuku konce i sve se i dalje radi u korist profita jedne grupe ljudi. A politika ne čini ništa po tom pitanju. I dalje smo sami protiv svih.

Ono što me veseli je činjenica da je Hajduk ojačao. Pa bez obzira na to što je mulj i dalje tu, na istoj razini kao i lani, činjenicom našeg rasta, moja procjena je da nam više nije malo iznad koljena, nego negdje taman do koljena.

I to je ono na što se treba koncentrirati.

Na jučerašnjoj press konferenciji je Carillo rekao jednu jako važnu stvar, koja zvuči totalno jednostavno, a u njoj se zapravo krije cijela tajna eventualnog uspjeha. Neka svatko radi svoj posao. I neka ga obavi najbolje što može.

Na ulazu u prostorije New England Patriotsa, najuspješnijeg NFL kluba u posljednjih nekoliko desetljeća piše „Do Your job.“

Mislim da su ljudi iz kluba obavili pripreme kako treba. Za prave ocjene ćemo trebati čekati neko vrijeme, jer rezultati će se tek pokazati kasnije. Prvi dojam je dobar, a sama činjenica da napokon nismo čitali o potresima govori o činjenici da i PR služba kluba radi na potrebnoj razini.

Što je činiti navijačima i članovima? Ono što najbolje znaju. Podržavati klub. Ali na onaj način na koji samo jedan manji dio najbolje zna: i kad loše krene. A kretat će loše, puno češće no što dežurni optimisti i oni podložni euforiji misle.

Ako smijem ovdje ubaciti digresiju zbog onih mojih strahova koji me muče: molim vas, molim vas do neba, nemoj da nekome večeras padne kakva glupost na pamet. Dolaze navijači iz Bugarske i nemojte da radi neke imaginarne slave na bespućima interneta nekome padne na pamet ugroziti Hajdukovu Dugu Cestu.

Hvala unaprijed, a sad idemo dalje.
Meni, kao besprizornom polunovinaru, ostaje obećati da ću i ove sezone ostati vjeran sebi. Pokušati ostati netko tko će upozoravati na sve nepravde koje se događaju našem klubu, ali apsolutno biti prvi koji će bilo koga iz kluba i oko kluba prozvati ako smatram da se nešto loše radi.

I na koncu, idemo kako smo i počeli. Sretna vam nova godina. Vamos Cabrones!

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s